SABUNLAR
SABUNLARYüzyıllar boyu nemlendirme ve temizleme özelliklerinden dolayı doğal zeytinyağı sabunu en çok kullanılan sabun olmuştur. Onun içerdiği yoğun E vitamini ve antioksidan özellikleri cildi besleyaici ve yaşlanma belirtileri ile mücadelesi adeta bir efsane olmuştur. Zeytinyağı cildin restorasyonunda, elastikiyetini korumasında ve beslenmesinde en önemli vitamin olan E vitaminini içerisinde en çok miktarda bulunduran yağdır.
HAVLUTarihteki en eski kaynak bize havlunun, ince ve yumuşak tüy anlamına gelen ‘hav’ kelimesinden türetildiğini gösterir. Hav kelimesinin sonuna eklenen ekin küçük ses uyumu gereği +lı şekline evrilmemesi, yani havlı olarak kullanılmaması, daha 17.yy’da sözcüğün bağımsız ad olarak algılandığını belirtir. Zaten orta çağa ait arkeolojik çalışmalar da bu bilgiyi destekler ve havlunun ilk olarak 17. yüzyılda Bursa şehrinde kullanılmaya başlandığına işaret eder.
HAVLU
ZEYTİN YAĞLARI
ZEYTİN YAĞLARINaturel Sızma Zeytinyağı asit oranı en düşük ve kaliteli zeytinyağı çeşididir. Naturel Sızma Zeytinyağı, dalından silkim ile düşürlen zeytinlerin 4 saat içerisinde, 27 derecenin altındaki ısılarda mekanik işlemlerle sıkılmasıyla üretilen yağlardır. Üretildiği gibi başka bir işleme gerek kalmadan doğrudan tüketilebilirler.